KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14669305
nr 1466 9305
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 68, landskap med röd stuga. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 50x58cm
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:34:27
8/5 16:41:58
100 kr
9/5 18:11:19